Merkezi Uydu Anten Sisteminde Yapılan İşlemler

Uydu sisteminin yoğun olarak kullanıldığı Site, Apartman, Okul, Hastane, Toplu Konutlar gibi tüm yerleşim alanlarına uydu bakım ve onarım hizmeti vermekteyiz.Yanlış ve dağınık bir şekilde kurulumu yapılmış uydu sisteminizi RÜZGAR UYDU kalitesiyle revize ederek teslim ediyoruz.

.Rüzgar Uydu Servisi olarak yaptığımız tüm uydu servisi kurulum ve arıza işlemleri tarafımızdan garantilidir. Uzman kadromuz ve müşteri memnuniyeti odaklıiş anlayışımız ile hizmet vermekteyiz.


Uydu Arıza ve Kurulum sorunlarınızla ilgili Uydu servisi hizmeti almak için 0224 249 0 249 numaralı telefonu arayabilir, WhatsApp iletişim servisinden bizlere uluşabilir, aşağıda bulunan Formu doldurarak veya destek@ruzgaruydu.com mail adresimizden bizlere mesaj gönderebilirsiniz.

Çanak anten bakımı;

Merkezi uydu sisteminde kullanılan çanak antenlerin ne durumda olduğu, paslanma ve çürüme olup olmadığı, tahmini ne kadar zaman daha kullanılabileceği, montaj yeri sağlam mı, yer değişmesi gerekir mi, anten ayakları sağlam mı, paslanma var mı gibi sorunları önceden görüp sizlere resimli olarak iletiyoruz,

Anten Kabloları Bakımı;

Mevcutta bulunan, çanak antenlerden Multiswitch’e ve daireler giden anten kabloların genel durumu, deformasyon olup olmadığı, ek olup olmadığı, kopma veya kırılma olup olmadığı detaylı olarak analiz edilerek tarafınıza iletilir.

Lnb Arızaları Bakımı;

Yaptığımız kontroller LNB deformasyona uğramış mı, dış koruyucu (plastik malzeme) eskime, yırtılma, kırılma var mı, kablo konnektör bağlantıları düzgün ve sağlam mı.. Sürekli güneşe ve soğuğa maruz kalan LNB’ler en çok bozulan ekipmanların başında gelmektedir. LNB bağlantıları ne kadar iyi olursa yayın kalitesi de aynı oranda sorunsuz olmaktadır. Merkezi uydu sisteminde kullanılan LNB’ler kontrol edilerek detaylı bilgi aktarılır.

Multiswitch Arızaları Bakımı;

Multiswitch sistemlerde en çok görülen arızalar, santral bağlantıları düzgün olmaması, daire çıkışlarının bozulması, adaptör giriş yuvası arızaları. Örneğin Türksat uydusu için multiswitch üzerinde 4 adet giriş bulunur. Bunlar Low H, High H, Low V, High V. Bu girişlerdeki kablo konnektörünün tam sıkılmaması durumunda bile yüzlerce kanalın göstermemesi oldukça fazla karşılaşılan arızalardan bir tanesidir. Yaptığımız işlem anten girişlerinin kontrolü, daire kablo bağlantıların kontrolleri, adaptör bağlantısı kontrolü. Tüm kontroller yapılarak detaylı bir rapor iletiyoruz.

Firmamız Hakkında; 

Rüzgar Uydu Kimdir?

Değerli Site Yöneticisi,
Rüzgar Uydu firması olarak, Merkezi ve bireysel uydu sistemleri kurulum ve bakım , İnternet data sistem kurulumu ve tamiratı konusunda 1999 yılından beri
hizmet vermekteyiz. Günümüzde, Rüzgar Uydu yüzlerce bina/site merkezi uydu sistemi kurulumu yapan bir firma olmanın yanı sıra kurulumu tarafımıza ait olmayan
ve sorunu giderilemeyen onlarca site ve apartmanın, televizyon sistemlerini düzelterek binlerce mutlu müşteri elde ettik.

“Birinci hedefimiz, müşreri memnuniyeti!”

Daha detaylı bilgi almak isterseniz lütfen bize ulaşın;

İletişim

WhatsApp İrtibat

(0545) 210 0 210

Çalışma Saatlerimiz

Hafta içi : 9:00 - 20:00
Cumartesi : 9:00 - 18:00
Pazar : 13:00 - 18:00

İletişim Formu

Develop a site with Mobirise